DOSKONAŁA
SYLWETKA Z EFT

Historia powstania

Dlaczego napisałam tę książkę? W ostatnich latach ukazało się sporo książek o odchudzaniu, w których omawiane są również emocje. Są to publikacje bardzo potrzebne, ponieważ wpływ emocji na powstawanie nadwagi oraz na problemy z odchudzaniem jest niezaprzeczalny. Potwierdzają to najnowsze badania naukowe.

Aby wyeliminować emocjonalne przyczyny problemów zdrowotnych warto znać i stosować skuteczne metody radzenia sobie ze stresem. Warto również przyjrzeć się swoim przekonaniom i wewnętrznej motywacji. Nie wystarczy dieta, nie wystarczą ćwiczenia – potrzebne jest integralne odchudzanie.

Metoda EFT stanowi doskonałe dopełnienie kuracji odchudzającej, dlatego śmiało mogę ją polecić każdej osobie, która szuka efektywnych metod samopomocy i rozwoju osobistego.

W 2010 r. została opublikowana książka „Doskonała sylwetka z EFT”. Napisałam ją z myślą o kobietach, ponieważ kobiety najczęściej podejmują decyzję o odchudzaniu. Książka wzbudziła spore zainteresowanie, dlatego w 2014 r. ukazała się również w formie ebooka. Zanim napisałam tę książkę współpracowałam z amerykańską firmą będącą liderem w dystrybucji produktów do kontroli wagi. Oferowane w sprzedaży bezpośredniej suplementy i odżywki białkowe miały umożliwić osiągnięcie wymarzonej wagi w sposób łatwy i trwały. Taka jest obietnica…

W praktyce okazało się, że nie jest to takie proste. Kobiety, które co miesiąc kupowały (kosztowny) zestaw suplementów bardzo często nie stosowały się do zaleceń – podjadały między posiłkami, w smutnych chwilach pocieszały się batonikami, a gdy były zdenerwowane potrafiły opróżnić zawartość lodówki. Bardzo chciały schudnąć, lecz nie potrafiły radzić sobie z emocjami.

Kobiety traktują jedzenie emocjonalnie.

Gdy poznałam EFT przekonałam się, że dzięki zastosowaniu tappingu, czyli opukiwania punktów meridianowych, można szybko poradzić sobie z przykrymi emocjami. Od tej chwili klientki, które kupowały u mnie zestaw suplementów na odchudzanie dostawały w pakiecie sesje EFT.

Po pewnym czasie doszłam do wniosku, że nie trzeba wydawać pieniędzy na drogie preparaty odchudzające aby osiągnąć zgrabną figurę. Bardziej ekonomiczna i efektywna jest zmiana stylu życia – zdrowe odżywianie, więcej ruchu oraz umiejętność radzenia sobie z emocjami. Natomiast wysokiej jakości suplementy warto stosować jako uzupełnienie codziennych, zbilansowanych posiłków. Swoje obserwacje i doświadczenia opisałam w książce „Doskonała sylwetka z EFT”.

Wprowadzenie

Książka „Doskonała sylwetka z EFT” wprowadzi Cię w zagadnienia psychologii energetycznej oraz tajniki metody EFT. Znajdziesz w niej informacje o możliwościach zastosowania technik energetycznych do radzenia sobie z emocjami, które mają wpływ na Twój styl życia i sposób odżywiania.

Przepracowanie negatywnych emocji i przekonań wspomaga proces odchudzania. Dzięki regularnemu stosowaniu EFT można schudnąć łatwiej i bez nadmiernego stresu. Łatwiejsze jest również utrzymanie prawidłowej wagi, bo gdy już poznamy metodę EFT, możemy z niej korzystać przez całe życie.

Czytając ten podręcznik:

  • Poznasz EFT i nauczysz się używać podstawową procedurę.

  • Dowiesz się, jak zastosować EFT do osiągania życiowych celów, zwłaszcza tych związanych z uzyskaniem idealnej wagi.

  • Nauczysz się używać EFT do rozwiązywania wewnętrznych konfliktów i uwalniania się od ograniczających przekonań.

  • Dowiesz się, w jaki sposób uwolnić się od stresu i emocjonalnych problemów.

  • Nauczysz się kontrolować przymus sięgania po potrawy, które nie służą Twojemu zdrowiu.

  • Dowiesz się, jak utrzymać motywację na wysokim poziomie.

  • Odchudzanie zacznie sprawiać Ci przyjemność, więc łatwiej stracisz zbędne kilogramy.

Znajomość kilkunastu punktów meridianowych oraz specyficznej procedury EFT może przynieść zaskakujące rezultaty. Podręcznik w przystępny sposób omawia procedurę EFT oraz przedstawia możliwości wykorzystania tej metody w pracy nad osiągnięciem optymalnej wagi. Znajdziesz w nim wiele praktycznych ćwiczeń oraz 80 kompletnych ustawień EFT. To pozwoli Ci od razu przystąpić do samodzielnej pracy.

Możesz pomyśleć, że to zbyt proste, aby mogło być prawdziwe i nadal próbować odchudzać się wyłącznie tradycyjnymi metodami, lub… możesz poeksperymentować z EFT i włączyć tę metodę w swój proces odchudzania. Gdy nabierzesz wprawy w posługiwaniu się EFT, będziesz mogła wykorzystać tę metodę do poprawy innych obszarów swojego życia.

Spis treści

_1. Wstęp.

_2. Skąd się bierze nadwaga?

_3. Integralne odchudzanie.

_4. Dlaczego jemy?

_5. Zdrowe nawyki.

_6. Co chcesz osiągnąć?

_7. Jak EFT pomaga schudnąć.

_8. Procedura EFT.

_9. Akceptacja.

10. Poczucie winy i wstyd.

11. Wzorce i przekonania.

12. Przymus sięgania po jedzenie.

13. Głód.

14. Emocje.

15. Wewnętrzna pustka i samotność.

Spis treści


16. SWK – czyli Syndrom Wtórnych Korzyści.

17. Wewnętrzne konflikty.

18. Motywacja.

19. Metabolizm.

20. Aktywność fizyczna.

21. Bezsenność.

22. Wizualizacja.

23. Znaczenie picia wody.

24. Czy wiesz co jeść?

25. Podsumowanie.

26. Odpowiedzialność.

27. Bibliografia.

28. Zasoby internetowe.

29. Zaproszenie.

Darmowy fragment

Jestem pewna, że nie umknie Twojej uwadze fakt, że na książce, która została wydana w 2010 r. jest inne nazwisko niż na ebooku, który został opublikowany w 2014 r. Pomyślałam, że warto wyjaśnić to w dwóch zdaniach. Od momentu pierwszego wydania poradnika „Doskonała sylwetka z EFT” sporo zmieniło się w moim życiu. Między innymi wróciłam do rodowego nazwiska, i dlatego teraz publikuję jako Krystyna Trzaska.

Poniżej możesz pobrać darmowy fragment poradnika

Doskonała sylwetka z EFT > > >

Opinie

Jak wiele z nas, także ja szukałam skutecznego sposobu na schudnięcie. Próbowałam oczywiście wszystkiego: diet, ćwiczeń, fitnessu, basenu i nic, spotykały mnie kolejne porażki. Usłyszałam, że może problem tkwi w mojej głowie – jakkolwiek by to nie brzmiało. Jednak podobno duży problem jest w tym, że myślenie blokuje chęć schudnięcia i wciąż pojawiają się myśli o zjedzeniu czegoś pysznego. EFT pomaga zmienić to myślenie, a przez to samopoczucie, bo zaczynasz lepiej myśleć o sobie i postrzegasz się w lepszym świetle. Książkę polecam wszystkim, którzy chcą schudnąć. I nie jest to żaden mit – EFT naprawdę pomoże Ci skutecznie zrzucić zbędne kilogramy, a także poprawić samopoczucie. Dlaczego nie spróbować czegoś co naprawdę działa? Magda K.

* * *

Pani Krystyno, zapoznałam się z Pani książką. Jestem pod wrażeniem. Pomijam sam fakt jej objętości – obszerne oraz szczegółowe podejście do tematu jest imponujące.

Monika Rola

www.fabrykadiet.pl

* * *

Do tej pory EFT stosowałam do wyleczenia bólów głowy i uciążliwych migren. Jak tylko zobaczyłam publikację poświęconą EFT w odchudzaniu, nie mogłam jej nie kupić. Skoro metodę sprawdziłam i wiedziałam, że jest skuteczna na pewne dolegliwości postanowiłam wypróbować ją w tym, co męczy mnie od kilku lat – w zwalczaniu zbędnych kilogramów. Opracowanie jest naprawdę bardzo rzetelne, i widać w nim ogromne doświadczenie autorki. Słyszałam, że warsztaty, które prowadzi, pomogły wielu ludziom, więc i ja się do nich mogę dołączyć, choć w warsztatach nie uczestniczyłam. Wystarczyło, że regularnie robiłam ćwiczenia i stosowałam porady z książki. Do wypróbowania EFT zachęcam każdego, kto zna tę metodę lub słyszy o niej po raz pierwszy. Szczególnie, że książka jest napisana w bardzo przystępny sposób. No i najważniejsze… metoda naprawdę skuteczna. Milenka

* * *

Nie wierzyłam, że wystarczy zmienić swoje przekonania, żeby schudnąć. A dzięki tej książce okazało się, że jest to jak najbardziej możliwe. Do tej pory opierałam się na dietach, przeróżnych, a jak wiadomo dostępnych jest ich bardzo wiele. Zaczynałam, trwałam w niej dzień, czasem tydzień, udawało mi się dotrwać maksymalnie do miesiąca, a później miałam dość, sięgałam po kawałek tortu na przyjęciu urodzinowym córki lub zjadałam lody czekoladowe na poprawę humoru. I ciągle tak sama, nowa dieta, wielkie chęci, a później wielkie rozczarowanie. Książkę poleciła mi przyjaciółka, która wcześniej stosowała EFT do innych dolegliwości, a skoro pomogło, to podpowiedziała, żebym ja spróbowała pokonać swoje problemy z nieudanymi dietami. Udało się. Od pewnego czasu w mojej głowie panuje porządek, a w mojej szafie zagościły ubrania o rozmiar mniejsze :-) Szczęśliwa

Aneks

Metoda EFT cały czas się rozwija. W czerwcu 2012 r. Gary Craig udostępnił na swojej stronie internetowej www.emofree.com „Oficjalny samouczek EFT”, w którym uwzględnione są zmiany wynikające z badań prowadzonych nad metodą EFT oraz doświadczeń ostatnich lat.

Twórca metody zasugerował, by trenerzy zaktualizowali wszystkie swoje materiały i publikacje. W przypadku czterostronicowego skryptu było to proste, jednak w przypadku książki jest to prawie niewykonalne – praktycznie trzeba by napisać książkę od nowa. Na szczęście nie jest to konieczne. Informacje zawarte w książce „Doskonała sylwetka z EFT” są nadal aktualne, ponieważ szeroko omawiam w niej emocjonalne problemy związane z zaburzeniami odżywiania.

Zamieszczone w książce gotowe ustawienia są skuteczne i można je zastosować w zaproponowanej przeze mnie formie, lub nieco je zmodyfikować i dostosować do swojej sytuacji.

Aktualna wersja podstawowej procedury EFT jest krótsza (nie opukujemy wszystkich punktów meridianowych), dlatego rozpisane w książce ustawienia można skrócić lub dowolnie wybrać z listy przypominaczy i afirmacji te, które są dla danej osoby najbardziej trafione.

Wszystkich czytelników książki „Doskonała sylwetka z EFT” oraz innych zainteresowanych tappingiem zachęcam do pobrania zaktualizowanego skryptu >> i korzystania z niego w czasie lektury a także w czasie pracy nad osobistymi problemami.

Opukuj się i pozwól, by tapping pracował dla Ciebie

Krystyna Trzaska

Trener EFT-ADV

Kup TERAZ

Nakład papierowej wersji poradnika powoli się wyczerpuje, ale jeszcze możesz zdobyć swój egzemplarz.

Autor: Krystyna Trzaska

ISBN: 978-83-7377-420-9

Stron: 328

Rok wydania: 2010

Ebook: 2014